ШТИП

Завршува Штипско културно лето

Со необична рок симфонија на отворено, ќе биде затворено 31-то издание на Штипско културно лето. Настанот ќе се одржи во среда, во Домот на...

Се реконструира дворот на црквата Свети Спас во Штипско Ново Село

Се реконструира дворот на црквата „Свети Спас“ во Штипско Ново Село. Дотраените и искршени плочи се заменуваат со нови и наскоро ова место ќе...

МАКЕДОНИЈА

Двајца кумановци претепани со безбол палки !

Ноќеска во 02.30 часот во општа болница Куманово, А.Ш. (29) од Куманово пријавил дека околу 00.15 часот додека седел во ресторан на плоштад Маршал...

Позната пејачка уапсена на Ќафасан со марихуана во чантата !

Албанската полиција на граничниот премин Ќафасан, на албанско-македонската граница, кај Струга, ја уапсила познатата албанска пеачка на народна и поп музика, Вјолца Џека. – Џека...

Гостивар: Отишол на свадба, добил куршум во колено !

Б.Н. (28) од село Форино, гостиварско, вчера добил прострелна рана во десното колено откако еден од неговите соселани кои присуствувале на семејната веселба почнал...
shtip
overcast clouds
20 ° C
20 °
20 °
94%
1kmh
90%
Wed
29 °
Thu
28 °
Fri
29 °
Sat
29 °
Sun
28 °
- Advertisement -

ЗДРАВЈЕ

Диета со утринска банана: Уништува 5 килограми масти за една недела!

Бананите се богати со скроб кој има низок гликемиски индекс, што значи дека подолго се вари и остава чувство на ситост подолго време, истовремено...

Здрава храна – Орев

Оревот го носи епитетот „крал на овошјето“. Овој синоним не му е доделен залудно, во себе ги содржи речиси сите витамини и минерали кои...

Здрава храна – Диња

Одлично освежување за во летните месеци е дињата. Совршен спој на убавина и здравје, резултат на богатиот нутритивен состав. Од витамините содржи многу каротин, витамини...

СПОРТ

Голема шанса за младите кошаркари. Во Штип, мајсторството на спортот ќе го учат од најдобрите

Од денес до недела, во Штип ќе се одржи Кошаркарски камп „Ќе имаме вкупно осум тренинзи,...

Пријателска средба Брегалница – Академија пандев

 Започнуваат пријателските средби на фудбалксиот клуб Брегалница, утре на домашен терен сините ќе ја пречекаат...

Роналдо и Меси си ги „мерат“…јахтите – Се вкотвија еден до друг на Ибица !

Но, сега и во летната пауза не се одвоија еден од друг. Имено, и двајцата...

Мал Ајакс нема да игра во Првата футсал лига

Мал Ајакс замина од првата лига. Штипкста екипа во новото првенство нема да се натпреварува...

ОФК Малеш од Берово влезе во Трета лига

Општинскиот фудбалски клуб Малеш од Берово, влезе во Трета лига Исток : „Голема агилност на сите...

ЕМИСИИ

ФК Брегалница ги започнува летните припреми

ФК Брегалница ги започнува подготовките за престојната сезона во првата македонска фудбалска лига. Од понеделник, заминуваат на еднонеделни припреми во хотелот „Гогов“ во Пехчево...

ЗАНИМЛИВОСТИ

ВИДЕО: Кристијано Роналдо уживаше на концерт на Џенифер Лопез во Лос...

Во очекување на стартот на официјалната нова фудбалска сезона, фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо скокна до Лос Анѓелес. Прославата на европската фудбалска круна...

Сречко Шоиќ станува претседател: Актерот Милан Гутовиќ ќе се кандидира за...

Најпопуларниот политичар од малите екрани, Сречко Шоиќ кој сите не смееше, навистина влегува во политиката. Тој ќе се кандидира на претседателските избори, а проектот...

Мартија ќе ја претставува Македонија на детската евровизија во Малта !

Мартија Станојковиќ од Куманово, 12-годишната финалистка на шоуто „Пинкови ѕвездички“ во силна конкуренција е избрана да ја претставува Република Македонија на детската „Евровизија“ годинава. Oва...
[%%LINKS%%]