Home Популарно Авиокомпанијата „Емирати“ ги прати вработените на едномесечен неплатен одмор заради Коронавирусот !

Авиокомпанијата „Емирати“ ги прати вработените на едномесечен неплатен одмор заради Коронавирусот !

Авиокомпанијата „Емирати“ ги замоли членовите на персоналот да земат неплатено отсуство во траење од еден месец, по брзото ширење на коронавирусот, а што ќе доведе до откажување на летовите низ целиот свет.

Оваа компанија ги откажа летовите кон Иран, Бахреин и голем дел од Кина.

Главниот оперативен директор на Адел ел Рада изјави дека „Емирати“ има повеќе ресурси отколку што е потребно и дека ова е резултат на откажувањата или намалениот број на летови.

„Емирати“ во моментов има повеќе од 100.000 вработени, вклучително и 21.000 членови на екипажот и 4.000 пилоти.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Скопје: Украдени над еден милион евра во различни валути од куќа !

На 04.07.2020 во 22,10 часот во СВР Скопје, Ш.И.(58) од Скопје пријавил дека во период од 19,30 до 21,45 часот во...

Србите нема каде да одат на одмор…Грција од утре ги затвора границите за нив !

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за државјаните на Србија, потврди за Н1, српскиот министер Расим Љаиќ. Одлуката...

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...

ВИДЕО: Колумбо е виновен што ја откри Америка…урната уште една статуа на морепловецот во Балтимор !

Демонстрантите во Балтимор ја соборија статуата на Кристофер Колумбос во текот на ноќта и ја фрлија во Атлантскиот океан. Снимките објавени...