Home Популарно Американските разузнавачи немаат докази дека Русија ќе се меша во изборите за...

Американските разузнавачи немаат докази дека Русија ќе се меша во изборите за претседател !

Новинарката на „Си-би-ес“ Кетрин Хериџ откри дали американските разузнавачи обезбедиле докази за наводното мешање на Русија на престојните претседателските избори во САД.

Таа извести дека американските службеници за разузнавање, кои учествувале на затворено рочиште во Претставничкиот дом, не доставиле докази за наводното мешање на Русија во претседателската кампања во САД во 2020 година.Хериџ на Твитер напиша дека познат извор рекол како се врши притисок за да се најдат докази за поддршка на тврдењата дека Русија се обидува да му помогне на Доналд Трамп на изборите оваа година.

„На прашањето дали има разузнавачки сигнали – како што се пресретнување на телефонски разговори за да се потврдат овие обвиненија, изворот рече дека никој не понудил докази на сослушувањето“, се вели во твитот.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, рече дека Москва очекува повеќе обвинувања за наводно руско вмешување со приближувањето на изборите во САД.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Белгија го заврши фудбалското првенство пред време – Бриж нов шампион !

Белгија е првата земја во Европа чија фудбалска федерација ќе донесе одлука што да се прави со првенството и покрај тоа што...

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос донираше 100 милиони долари за храна !

Џеф Безос и неговата компанија Амазон, како дел од борбата против корона-кризата, ќе донира 100 милиони долари за сиромашните и најранливи групи...

Над 12.000 луѓе конкурирале за астронаут на НАСА и сакаат да бидат дел од новата мисија на месечината !

Над 12.000 луѓе се пријавиле да станат астронаути во новата програма на НАСА Артемис, објави американската вселенска агенција. Ова...

50 % од луѓето можат да го имаат Корона вирусот, но да немаат никакви симптоми, но ќе го пренесат на други !

Повеќе нови сознанија покажуваат дека луѓе без симптоми го поттикнуваат ширењето на корона вирусот, поради што во САД се разговара на високо...

Заради криза со вирусот на западот, кинескиот бизнис во опаѓање – Се бараат само заштитни маски !

Како што глобалната пандемија го зема својот данок кај извозно ориентираните производители, така се намалуваат и кинеските надежи за брзo економскo опоравување...