Англија: Уапсена жена која напаѓала луѓе во продавница во Барнсли !

0
147

Британската полиција уапсила жена во англискиот град Барнсли по жесток напад со нож во локална продавница и сега е во потрага по соучесници.

Претходно, полицијата соопшти дека засилила присуство во центарот на тој град поради „одговор на сериозен инцидент“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here