Андреј Данилов патува на Европско со младинската кошаркарска репрезентација

0
204

Денеска започнува Европското младинско кошаркарско првенство во Скопје. Во македонската репрезентација до 18 години ќе настапи и кочанчанецот Андреј Данилов.

24 репрезентации во 4 групи ќе ги одмерат силите во групната фаза, во која Македонија ќе настапи во групата Ц со Чешка, Холандија, Израел, Исланд и Луксембург.

Ова е одлична прилика за Данилов да ги докаже своите квалитети, кој во следните пет дена ќе настапи против сите репрезентации од групната фаза.

https://www.youtube.com/watch?v=eTrkTUnYd3Q&feature=youtu.be

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here