Home Популарно Бендот „Ролинг Стоунс“ најави тужба против Трамп ако продолжи да користи нивни...

Бендот „Ролинг Стоунс“ најави тужба против Трамп ако продолжи да користи нивни песни на неговите митинзи !

„Ролинг Стоунс“ преземаат понатамошни чекори за да го спречат Доналд Трамп да користи нивна музика на митинзи откако кампањата на претседателот ги игнорираше претходните писма да прекине со ваквата пракса, изјави претставник на бендот и додаде: „Ова може да е последен пат Трамп да користи песни на Џегер/Ричардс на своите кампањи.“

Во изјава за медиумите во саботата, легендарниот бенд објави дека нивниот правен тим и организацијата за авторски права (БМИ) испратиле уште едно предупредување до кампањата на Трамп дека, доколку претседателот продолжи да ја користи музиката на групата, тој ќе се соочи со тужба.

„Ако Доналд Трамп не го почитува предупредувањто , тој ќе се соочи со тужба за кршење на ембаргото и пуштање музика за која нема дозвола.“

Трамп ја пушти You Can’t Always Get What You Want на 20 јуни на митингот во Тулса, Оклахома, во рамки на претседателската кампања.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Србите нема каде да одат на одмор…Грција од утре ги затвора границите за нив !

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за државјаните на Србија, потврди за Н1, српскиот министер Расим Љаиќ. Одлуката...

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...

ВИДЕО: Колумбо е виновен што ја откри Америка…урната уште една статуа на морепловецот во Балтимор !

Демонстрантите во Балтимор ја соборија статуата на Кристофер Колумбос во текот на ноќта и ја фрлија во Атлантскиот океан. Снимките објавени...

Германија: По жестоките критики, канцеларката Меркел почна да носи заштитна маска !

Германската канцеларка Ангела Меркел започна да носи заштитна маска во јавноста, откако таа беше мета на критики поради тоа што не...