Home Балкан Верижен судир на трамваи во Бугарија. Еден загинат

Верижен судир на трамваи во Бугарија. Еден загинат

Верижен судир на три трамваи се случил претпалднево во ентралното подрачје на Софија. Во несреќата загинало едно лице, кое во моментов ја преминувало пругата,а уште најмалку десетмина во трамваите се повредени. Надлежните ја истражуваат невиообичаената несреќа.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Општината Чешиново-Облешево затворена. Градоначалникот Крстев одлуки ќе носи од карантин

Поради утврдениот Корона вирус кај градоначалникот, општината Чешиново-Облешево од денес е со затворени врати.  Во моментов сите административни активности се сведени на нула без никој...

Стапија на сила новите владини мерки

Од денес цела држава живее и функционира со новите владини мерки односно со  забраната за движење на населението од 16.00 до 5 часот наутро....

Насилство, пожар, обид за кражба и пронајдена дрога синоќа во Регионот

За една вечер, полицијата од Регионот имала интервенција на четири инциденти, за кои се или ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Децата со аутизам не можат да го издражат полицискиот час

Децата со аутизам не можат да го издражат полицискиот час и ограниченото време на движење. Овој проблем е поголем од многу други а...

Сеча на дрва во Шашаварлија

Гледачи на ТВ Стар аларимираат за неконтролирана сеча на дрва во Шашаварлија. Синоќа, исечени се дури и дрвата посадени околу православните гробишта....