ВИДЕО: Автомобил во Србија, со огромна брзина удрил пешак без да запре и да види што му !

670

Вознемирувачка снимка се појави од Србија на која возило прегазува пешак кој оди од страна на патот, го остава на улицата и бега.Несреќата се случила во петокот, но снимките во српските медиуми се појавија сега.

Во несреќата пешакот чиј идентитет е непознат се здобил со тешпки повреди, но како што може да се види на снимката, бил оставен повреден на улица.