Home Балкан ВИДЕО: Албански полицајци тргнале да запленат канабис, завршиле пијани на оро !

ВИДЕО: Албански полицајци тргнале да запленат канабис, завршиле пијани на оро !

Скандалозно видео се шири на Интернет на кое се гледа како припадници на албанската полиција кои што биле тргнати во акција во Грамш со цел заплена на канабис, му се придружиле на локалните жители на прослава.Со народна музика и под дејство на алкохол, припадниците на полицијата завртија и оро.

Под дејство на алкохол со широка насмевка, пеат, играат и помеѓу себе со телефоните се снимаат, пишуваат албанските медиуми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Короната ги откажа манастирските ручеци за Спасовден

Короната и посебните мерки за безбедност ги откажаа манастирските ручеци за големиот христијански празник Спасовден. Иако овој ден како своја слава го...

Короната во Штип не застанува. Денес нови 9 случаи

Короната во Штип не застанува. Денес се откриени нови 9 случаи на позитиовни на ковид 19. Од нив, 7 се вработени во...

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица . 105,3 мил. денари е вредна идната пречистителна станица во карбинската општина...

Спасовски од Карбинци го повика ВМРО на разумност

Тех. премиер Оливер Спасовски денеска од Карбинци каде што беше по повод денот на општината, го повика ВМРО ДПМНЕ на разумност и...

Инспектори ќе ги едуцираат угостителите

Инспекторски тимови во наредните 10 дена активно ќе ги едуцираат угостителите за примена на протоколите за спречување на коронавирусот...