ВИДЕО: Американец, наместо портретот на Трамп го ставил Путин во конгресот на Колорадо !

Сепак, има и друга причина зошто таму нема портрет на Доналд Трамп.

0
197

Непознат сторител поставил портрет на рускиот претседател Владимир Путин во зградата на Конгресот во Колорадо.

Портретот на Путин е поставен на местото каде што треба да стои портрет на 45-тиот американски претседател Доналд Трамп, објави Хафингтон пост.

Непознат човек го поставил портретот на Путин врамен во златна рамка за време на собирањето донации за поставување портрет на Трамп.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here