Home Популарно ВИДЕО: Британка добила две години затвор, оти сакала да отвори врата на...

ВИДЕО: Британка добила две години затвор, оти сакала да отвори врата на авион за време на лет и да ги убие сите !

Британката која се обидела да отвори врата на авион за време на лето, денес е осудена на две години затвор, јави Си-Ен-Ен.Клои Хаинс (26) патувала од Лондон до Даламан во Турција минатиот јуни кога екипажот и другите патници ја спречија да ја отвори вратата на авионот.

Од авиокомпанијата Jet2.com, на чиј лет се случил инцидентот соопштија дека и забраниле да лета со нивните авиони до крајот на животот.

За време на судењето, за Хаинс се утврдило дека била под дејство на алкохол и дрога додека патувала и не се сеќавала на инцидентот. Таа се изјасни за виновна за загрозување на безбедноста на патниците во авионот и напад врз член на екипажот. Во авионот имало 206 патници. Хаинс за време на инцидентот викала дека сака да умре и дека ќе ги убие сите.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

За пет месеци од обичен грип, во САД починале 16.000 лица а заразени се над 29 милиона !

Најмалку 105 деца починаа од грип во оваа сезона, покажуваат податоците објавени од страна на американскиот Центар за контрола и ...

ВИДЕО: Илјадници маршираа во Лондон за слобода на Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Илјадници луѓе во Лондон, маршираа за ослободување на Џулијан Асанж. Тие протестираа за да извршат притисок врз британската влада да одбие...

ФОТО/ВИДЕО: Први снимки од новиот костим на Бетмен, додека се снимаше во Глазгов !

Бетмен се спушти во Глазгов со целосен оклоп во црно додека во саботата снимаа сцени со брза бркање на мотор.

„Пријатели“ се враќаат на телевизија – Секој од актерите побогат за 3 милиони евра !

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од...