ВИДЕО: Во страшна сообраќајна несреќа, 20 мртви во Њујорк !

0
122

Во судир на две возила, од кои едното лимузина, загинале 20 луѓе во државата Њујорк, соопшти њујоршката државна полиција. Сојузните инспектори се упатиле кон местото.

Според локалните информации, во лимузината се возело свадбено друштво, кога се судриле со друго возило во Скохери, Њујорк, во саботата попладне, пренесе Њујорк тајмс.Не се знае колкумина од загинатите биле во возилата, а колкумина се пешаци. Местото било преполно со луѓе и паркирани коли во времето на несреќата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here