Home Македонија ВИДЕО: Грабеж со пиштол во аптека во Скопје - Камерите го снимиле...

ВИДЕО: Грабеж со пиштол во аптека во Скопје – Камерите го снимиле арамијата !

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како се одвива грабеж во една аптека.Ова се случило во аптека во Капиштец, откако како што можеме да видиме на видеото вооружено лице влегло во аптеката и вперило пиштол кон една од вработените. На снимката се гледа како вработената во аптеката му го дава прометот од касата на крадецот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

ВИДЕО: Климатска криза во Шпанија !

Владата на Шпанија официјално прогласи „климатска криза“ и предложи мерки за борба против климатските промени. Мерките, меѓу другото, подразбираат големи задолжителни...

Ирански пратеник дава три милиони долари, за убиство на Трамп !

Ирански пратеник понуди награда од три милиони долари за „оној кој ќе го убие американскиот претседател Доналд Трамп“, јави иранската агенција „Исна“.

Наместо да добијат помирен живот, по откажувањето од кралските титули, Хари и Меган станаа поголема мета на папараците !

Плановите на принцот Хари за „мирен живот“ не одат баш како подмачкано додека им се приклучува на својата сопруга и...

Путин ја потврди новата руска Влада !

Рускиот претседател Владимир Путин ја одобри новата влада во земјата во која остануваат повеќе министри од претходниот мандат, но со...

Новиот смртоносен вирус, од Кина веќе се прeфрли во САД !

Вирусот, што предизвикува мистериозно респираторно заболување, а кое неодамна беше откриено во Кина, се прошири и надвор од азискиот континент.„Њујорк Тајмс“ пренесува...