Home Македонија ВИДЕО: Грабеж со пиштол во аптека во Скопје - Камерите го снимиле...

ВИДЕО: Грабеж со пиштол во аптека во Скопје – Камерите го снимиле арамијата !

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како се одвива грабеж во една аптека.Ова се случило во аптека во Капиштец, откако како што можеме да видиме на видеото вооружено лице влегло во аптеката и вперило пиштол кон една од вработените. На снимката се гледа како вработената во аптеката му го дава прометот од касата на крадецот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

ХДЗ победник на парламентарните избори во Хрватска !

Убедлива победа на ХДЗ во однос на СДП, покажуваат излезните анкети по затворање на избирачките места во Хрватска чии граѓани денеска гласаа ...

Скопје: Украдени над еден милион евра во различни валути од куќа !

На 04.07.2020 во 22,10 часот во СВР Скопје, Ш.И.(58) од Скопје пријавил дека во период од 19,30 до 21,45 часот во...

Србите нема каде да одат на одмор…Грција од утре ги затвора границите за нив !

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за државјаните на Србија, потврди за Н1, српскиот министер Расим Љаиќ. Одлуката...

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...