Home Популарно ВИДЕО: Демонстрант загина во парк во САД, откако полицијата отворила оган !

ВИДЕО: Демонстрант загина во парк во САД, откако полицијата отворила оган !

Еден човек е убиен при пукање во парк во Кентаки (САД) каде се собирале мирни демонстранти барајќи правда за убиството на Бреона Тејлор, објави полицијата. Пукањето се случило во саботата навечер. Мажот починал на лице место, а другата жртва била пренесена во болницата со повреди, пренесува Си-Ен-Ен.

Полициските вооружени сили со камиони однеле стотици демонстранти во петокот, а полицијата со опрема за немири упаднала на митинг во петокот, при што со камион отстраниле стотиците демонстранти. 

Бреона Тејлор, медицинска сестра, била убиена во март, откако полицијата влегла во нејзиниот дом. Таа била застрелана најмалку осум пати кога тројца полицајци влегле во нејзиниот стан за да спроведат налог за пребарување како дел од истрагата за наркотични средства.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Скопје: Украдени над еден милион евра во различни валути од куќа !

На 04.07.2020 во 22,10 часот во СВР Скопје, Ш.И.(58) од Скопје пријавил дека во период од 19,30 до 21,45 часот во...

Србите нема каде да одат на одмор…Грција од утре ги затвора границите за нив !

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за државјаните на Србија, потврди за Н1, српскиот министер Расим Љаиќ. Одлуката...

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...

ВИДЕО: Колумбо е виновен што ја откри Америка…урната уште една статуа на морепловецот во Балтимор !

Демонстрантите во Балтимор ја соборија статуата на Кристофер Колумбос во текот на ноќта и ја фрлија во Атлантскиот океан. Снимките објавени...