ВИДЕО: Жена се обиде да го запали автомобилот, ама не го очекуваше ова…!

154

На Твитер се појави снимка на која се гледа жена која се обидува да запали еден автомобил, но многу брзо зажалила за таа одлука, а во меѓувреме е пронајдена и уапсена.

Полицијата и пожарникарите од Мичиген стигнале на местото, а жената многу брзо била уапсена. Погледнете ја нејзината кандидатура за глупост на годината.

„TMZ“ известува дека жената се вика Сиднеј Пархам и дека е уапсена во Детроит. Пархам е уапсена поради подметнување пожар и моментално е зад решетки. Причините за подметнување на пожар засега ѝ се познати само неа.

Сопственикот на автомобилот ја познава Сиднеј, но тие не биле во љубовна врска и наводно тој и понатаму не знае зошто се обидела да му го запали автомобилот. Пархам е во затвор, а нејзината кауцијата изнесува 20.000 долари.