ВИДЕО: Колинда си ги пакува куферите…Милановиќ е нов претседател на Хрватска!

647

Зоран Милановиќ е новиот претседател на Република Хрватска.Тоа е јасно откакосиноќа по во 20 часот беа пребројани 80 отсто од гласовите, а според досегашните податоци Зоран Милановиќ освоил 736.139 гласови, а Колинда Грабар-Китаровиќ 643.216 гласови, пренесува хрватски Индекс.

ХДЗ го признале поразот, а СДП слават за новиот претседател. Се уште се чекаат официјални резултати од гласањето. Ова е дел од атмосферата во штабот на Милановиќ, доцна синоќа…

А ваква беше атмосферата во изборниот штаб на Колинда…