ВИДЕО: Маж се самоубил, пукајќи си во уста, пред Собранието во Белград !

752

Неидентификуван маж на возраст околу 50 години, синоќа околу 19 часот часот се самоубил пред Собранието на Република Србија во центарот на Белград.Мажот си пукал во устата , по што паднал облеан во крв на скалите од Собранието. Блиц јави дека самоубиството го извршил пред бројни случајни минувачи.