ВИДЕО: Маж си го запалил возилото во Мелбурн а потоа убил едно лице со нож и ранил тројца !

0
73

Три лица се повредени, а еден е убиен откако непознато лице со автомобил најпрво се заби во шопинг центар во Мелбурн, а потоа искочил и со нож ги нападнал луѓето кои биле во него. Епилогот е неколку избодени, ранети, а една особа е убиена.

После сударот во трговскиот центар, се слушнала и експлозија наводно активирана од самиот напаѓач. Полицијата веднаш пристигнала на местот на настанот, но напаѓачот пробал и нив да ги избоде со ножот.

На една снимка се гледа како маж напаѓа полицајци кои пробуваат да го совладаат.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here