ВИДЕО: Маж со нож избодел осум лица во Колорадо Спрингс во САД !

530

Маж во Колорадо Спрингс, САД, избоде осум лица во случаен напад на неколку различни локации, јави Си-Ен-Ен.Напаѓачот бил запрен откако жртвите му се нафрлиле. Полицијата одговорила на повик по полноќ и открила две лица прободени со нож, до кои убиецот одел пеш низ паркот. Полицајците заминале во насока што им ја покажале жртвите и нашле уште нападнати.

Кога отишле на местото од каде пристигнал повикот, го нашле напаѓач кој бил запрен од жртвите. Напаѓачот бил однесен во притвор.