Home Популарно ВИДЕО: Маж со нож избодел осум лица во Колорадо Спрингс во САД...

ВИДЕО: Маж со нож избодел осум лица во Колорадо Спрингс во САД !

Маж во Колорадо Спрингс, САД, избоде осум лица во случаен напад на неколку различни локации, јави Си-Ен-Ен.Напаѓачот бил запрен откако жртвите му се нафрлиле. Полицијата одговорила на повик по полноќ и открила две лица прободени со нож, до кои убиецот одел пеш низ паркот. Полицајците заминале во насока што им ја покажале жртвите и нашле уште нападнати.

Кога отишле на местото од каде пристигнал повикот, го нашле напаѓач кој бил запрен од жртвите. Напаѓачот бил однесен во притвор.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

ВИДЕО: Климатска криза во Шпанија !

Владата на Шпанија официјално прогласи „климатска криза“ и предложи мерки за борба против климатските промени. Мерките, меѓу другото, подразбираат големи задолжителни...

Ирански пратеник дава три милиони долари, за убиство на Трамп !

Ирански пратеник понуди награда од три милиони долари за „оној кој ќе го убие американскиот претседател Доналд Трамп“, јави иранската агенција „Исна“.

Наместо да добијат помирен живот, по откажувањето од кралските титули, Хари и Меган станаа поголема мета на папараците !

Плановите на принцот Хари за „мирен живот“ не одат баш како подмачкано додека им се приклучува на својата сопруга и...

Путин ја потврди новата руска Влада !

Рускиот претседател Владимир Путин ја одобри новата влада во земјата во која остануваат повеќе министри од претходниот мандат, но со...

Новиот смртоносен вирус, од Кина веќе се прeфрли во САД !

Вирусот, што предизвикува мистериозно респираторно заболување, а кое неодамна беше откриено во Кина, се прошири и надвор од азискиот континент.„Њујорк Тајмс“ пренесува...