ВИДЕО: Руски борач ја прекинал венчавката откако гостите добиле разголени фотки на невестата од бившиот љубовник !

223

Светскиот првак во борење, Русинот Заурбек Сидаков, ја прекинал својата венчавка и ги избркал гостите поради ситуација слична како во филмовите.Сидаков се венчавал со Мадина Плијева, а среде церемонијата на сите гости почнале да им доаѓаат пораки на мобилен. Тоа што ги дочекало во пораките биле разголени фотографии на избраничката на неговото срце.

Пораките ги праќала сопругата на наводниот љубовник на Мадина, која експлицитните фотографии ги пронашла во неговиот мобилен телефон, тврдат извори за The Sun. Се разбеснел и влетал во просторијата во која играла неговата сопруга, ја повлекол за косата и ја избркал од салата.

Веднаш ја прекинал прославата и сите 500 гости ги избркал, а Мадина останала расплакана на подот на салата. Наводно љубовник на Мадина ѝ бил моќен руски милијардер, но неговиот идентитет не го откриваат.