ВИДЕО: Скопјанец објавил снимка од камера во соба како крадци го ограбуваат додека не е дома !

Скопјанец објави видео-снимка од неговата спалнба соба додека две лица претураат по домот. Лоповите влегле во неговиот стан, декативираќи го претходно алармот. Барале, претурале, додека скриената камера ги снима.

0
223

„Додека не бевме дома, овие двајца крадци влегле и провериле сѐ барајќи злато и пари. За среќа ништо не недостасува, но фактот што успеале да ми го исклучат алармот покажува дека се професионалци. Камерата што ја имав скриено во спалната ги сними нивните лица, па полицијата лесно ќе ги пронајде“ – напишал сопственикот.

Видеото е објавено на 30 октомври и е споделено на порталот „Мотика“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here