ВИДЕО: Спектакуларна глетка од ракетата на Илон Маск која по полетување влегува во вселената !

0
107

Ова е моментот, кога Space X ракетата на Илон Маск беше лансирана во вселената. Од позиција на земја, може да се види спектакуларна глетка од влегувањето на ракетата во вселенскиот простор над земјата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here