ВИДЕО: Трамп видно изнервиран од новинарот на CNN, побара да го остави микрофонот !

0
38

На прашањето на репортерот на CNN, Џим Акоста , Трамп одговори дека извештајот на Роберт Милер за руското влијание е глупост , а CNN се извор на лажни вести и непријатели на граѓаните.

“Тоа е доволно. Остави го микрофонот “, му нареди Трамп на Акоста, кога помошник на Белата куќа се обиде да го земе микрофонот од него. Акоста првично одби да го врати микрофонот. “Јас да ти кажам нешто, CNN треба да се срами самата од себеси. Вие сте груба, ужасна личност, не треба да работите за Си-Ен-Ен. ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here