ВИДЕО: Шокантно сведоштво од Грција – Девојче кое горело скокало во морето за да се спаси !

0
334

Сајтот Прототема објави сведочења на жители кои избегале од oгнот во Грција.Велат дека било ужасно, бегале брзо, пламенот многу брзо се ширел, а некои скокале во морето за да се спасат, но залудно.

Една жена раскажа дека нема да заборави како девојче горело пред нејзините очи.Популарното туристичко место Атика го снема во пожарот кој ја зафати земјата, а во кој има над 74 загинати. Се верува дека бројот на жртви ќе расте.

Мештаните и туристите бегале од пожарот, некои ги проголтале пламените јазици, некои скокале во море, некои се загушиле од чад.

Во Грција се случи национална трагедија, а грчкиот премиер Алексис Ципрас повика на сплотеност и солидарност.

https://youtu.be/ccAxKXJUuRo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here