ВИДЕО: „Јувентус“ загуби, но голот на Роналдо ќе се памети !

Кристиано Роналдо постигна фантастичен погодок во натпреварот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед, но на крајот неговиот тим претрпе пораз од 1:2.

0
65

Португалецот изведе мајсторски волеј и во 65-тата минута ја доведе „старата дама“ во водство. Сепак, Манчестер Јунајтед со двата гола во финишот од натпреварот (86-та и 90-та минута) успеа да направи пресврт.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here