Home Популарно ВИДЕО: 12 лица повредени во стампедо за бесплатни ваучери во шопинг центар...

ВИДЕО: 12 лица повредени во стампедо за бесплатни ваучери во шопинг центар во Сиднеј !

Најмалку 12 лица се повредени во стампедо во стоковна куќа, кога се обиделе да ги дофатат балоните со подарок ваучери за купување во Трговскиот центар Вестфилд Перамот во Сиднеј.

Петмина од повредените се задржани во болница на натамошно лекување. Лекарите наведуваат дека тројца од нив имаат потешки повреди: на градниот кош, болки во вратот и грбот, како и втроглавица.Стотина купувачи се туркале додека се обидувале да ги фатат златните, сребрените и брознените балони со подарок-картички.

Во турканицата неколку лица паднале на земја и се здобиле со повреди, пренесуваат британските медиуми. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Задушница пред Прочка. Денес живите се сеќаваа на мртвите

Една недела пред прочка е ден посветен на мртвите. Денес христијаните ја одбележаа задушница. „Како секаде така и овде...

Пехчево: Робово и Умлена ќе добијат нови улици

Општината Пехчево ќе ја уредува патната инфраструктура во селата Робово и Умлена. За таа цел веќе потпиша договор со фирмата изведувач. Од...

Американските разузнавачи немаат докази дека Русија ќе се меша во изборите за претседател !

Новинарката на „Си-би-ес“ Кетрин Хериџ откри дали американските разузнавачи обезбедиле докази за наводното мешање на Русија на престојните претседателските избори...

Чави нема да биде тренер на „Барелона“ – Газдите ги одбиле сите услови кои ги поставил !

Чави, легендата на Барселона, минатиот месец се спомнуваше како можен кандидат за тренерската позиција во Барселона, која остана празна по отказот што...

ВИДЕО: Наскоро ќе биде пуштен најдолгиот тунел под Алпите вредени над 11 милијарди долари !

Градежните работи на илјадници метри долгата брза железница под швајцарските Алпи се при крај, а во срцето на овој дел е најдолгиот...