Home Штип ВМРО: Базенот е за евтини популистички поени

ВМРО: Базенот е за евтини популистички поени

Почетокот на изградбата на првиот затворен базен во штип, денес беше прокоментиран од опозиционата ВМРО ДПМНЕ:

„И после три години најава, и четири пати промена на локација, непосредно пред избори, сакајќи да прикажат дека работат нешто, побрзаа да го обележат местото каде  планираат да го направат таканаречениот затворен базен. Евтините популистички поени кои сакаат да ги добијат пред избори, нема да донесат ништо, туку пораз за оваа власт“, тори во реакцијата

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

За пет месеци од обичен грип, во САД починале 16.000 лица а заразени се над 29 милиона !

Најмалку 105 деца починаа од грип во оваа сезона, покажуваат податоците објавени од страна на американскиот Центар за контрола и ...

ВИДЕО: Илјадници маршираа во Лондон за слобода на Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Илјадници луѓе во Лондон, маршираа за ослободување на Џулијан Асанж. Тие протестираа за да извршат притисок врз британската влада да одбие...

ФОТО/ВИДЕО: Први снимки од новиот костим на Бетмен, додека се снимаше во Глазгов !

Бетмен се спушти во Глазгов со целосен оклоп во црно додека во саботата снимаа сцени со брза бркање на мотор.

„Пријатели“ се враќаат на телевизија – Секој од актерите побогат за 3 милиони евра !

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од...