Во недела, протестен марш на ВМРО ДПМНЕ во Штип

0
119

 

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, преку својот ФБ профил повика на протестен марш во недела 16. септември во Штип. Истиот е закажан за во 13.00 часот со стартно место од пред соборниот храм „Св. Никола“.

Протестниот марш е дел од агендата на ВМРО ДПМНЕ против договорот со Грција, а која се спроведува во повеќе градови во државата.

https://www.youtube.com/watch?v=zI-jEJZljdk&feature=youtu.be

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here