Германија: Осум лица повредени во пожар на рафинерија !

0
57

Најмалку осум лица се повредени во пожар кој утрово избувнал во една рафинерија во јужна Германија. Полицијата соопшти дека тројца од жртвите претрпеле сериозни повреди, а околу 2000 лица биле евакуирани од местото на несреќата.

Експлозијата одекнала во 5.30 часот по локално време, во рафинерија во близина на градот Инголшатат.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here