Деби гол на Маневски во дресот на Брегалница

484

Екипата на Брегалница денеска го одигра првиот контролен натпревар на гостински терен кај прволигашот Борец. Натпреварот завшри со 1-1 ,а единствениот погодок за штипјани го постигна новодојденецот во екипата, штипјанецот Михаил Маневски.
Следниот пријателски натпревар екипата на Брегалница ќе го одигра на 27 месецов кога ќе гостува во Кочани кај Осогово.