Загреб: Тригодишно дете се бори за живот откако паднало од тераса !

0
237

Ужасна несреќа се случила во улицата Божидар Аџија во Загреб. Дете од три години паднало од балконот, пишува “Јутарњи лист”.

Детето е однесено со итна помош во болницата во Клаиќ. Тригодишното дете е на buy moncler jackets операциј и има опасни по живот повреди на черепот и мозокот, како и повреди на ‘рбетниот истолб и белите дробов

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here