Излетал „Сеат Леон“ кај Бучим, возачот тешко повреден

31

Едно лице е потешко повредено во сообраќајката што се случила синоќа кога на магистралниот пат Радовиш-Штип во близина на раскрсницата за с.Бучим патничко моторно возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.М(41) од с.Огњанци-Петровец, излетало надвор од коловозот…