Home Популарно Камион и баѓер ноќеска гореа во кругот на некогашна Македонка во...

Камион и баѓер ноќеска гореа во кругот на некогашна Македонка во Штип

Камион и баѓер ноќеска гореа  во кругот на некогашна Македонка во Штип. Пожарникарите  имале деликатна  нокна задача   и  успешно ја завршиле но штети сепак има и нив, како и причините  за пожарот ке ги  утврдуваат надлежните.

Имавме интервенција  од  околу 3 часот по полнок  која траеше до 5 часот наутро а беа ангажирани 6 пожрникари и две цистерни со вода.

За неколку минути бевме на лице место и пожарот  беше ставен под контрола   во најкратко можно време, изјавија денес од Штипската противпожарна единица.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Белгија го заврши фудбалското првенство пред време – Бриж нов шампион !

Белгија е првата земја во Европа чија фудбалска федерација ќе донесе одлука што да се прави со првенството и покрај тоа што...

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос донираше 100 милиони долари за храна !

Џеф Безос и неговата компанија Амазон, како дел од борбата против корона-кризата, ќе донира 100 милиони долари за сиромашните и најранливи групи...

Над 12.000 луѓе конкурирале за астронаут на НАСА и сакаат да бидат дел од новата мисија на месечината !

Над 12.000 луѓе се пријавиле да станат астронаути во новата програма на НАСА Артемис, објави американската вселенска агенција. Ова...

50 % од луѓето можат да го имаат Корона вирусот, но да немаат никакви симптоми, но ќе го пренесат на други !

Повеќе нови сознанија покажуваат дека луѓе без симптоми го поттикнуваат ширењето на корона вирусот, поради што во САД се разговара на високо...

Заради криза со вирусот на западот, кинескиот бизнис во опаѓање – Се бараат само заштитни маски !

Како што глобалната пандемија го зема својот данок кај извозно ориентираните производители, така се намалуваат и кинеските надежи за брзo економскo опоравување...