Кит-Го посилен од српски Трајал

0
225

Екипата на новиот второлигаш Кит-Го Пехчево на домашен терен одново ја докажа својата доминација со победата над гостинската екипа на српскиот клуб Трајал од Крушевац.

Пред публика од околу 500 гледачи, стрелец на единствениот гол на мечот беше Мартин Стојанов во 25-тата минута.

Изворнредната игра на пехчевци е само најава за потенцијалот кој од Кит-Го се очекува да го истакне по стартот на новата сезона.

Следниот пријателски меч Кит-Го ќе го има во среда против екипата на Борец.

https://youtu.be/MXjw3NU-Czk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here