Home Популарно Кјелини и Буфон, не одат во пензија ! Остануваат во Јувентус !

Кјелини и Буфон, не одат во пензија ! Остануваат во Јувентус !

Џанлуиџи Буфон и Џорџо Кјелини и во новата сезона, остануваат дел од клучните играчи, не само поради квалитетите што ги поседуваат, туку и искуството и влијанието врз атмосферата во тимот, а токму тоа беше причината поради која Јувентус ги задржа двајцата ветерани во својот табор и за сезоната 2020/21.

Буфон во јануари ќе наполни 43 години, Кјелини следниот месец ќе го слави својот 36. роденден, но и самите фудбалери исто како и челниците на Јувентус се убедени дека се уште не им е време за да му кажат збогум на фудбалот. Преговорите за нов договор траеја многу кратко, понудените услови експресно беа прифатени, по што клупската управа го официјализираше останувањето на двата великани.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Србите нема каде да одат на одмор…Грција од утре ги затвора границите за нив !

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за државјаните на Србија, потврди за Н1, српскиот министер Расим Љаиќ. Одлуката...

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...

ВИДЕО: Колумбо е виновен што ја откри Америка…урната уште една статуа на морепловецот во Балтимор !

Демонстрантите во Балтимор ја соборија статуата на Кристофер Колумбос во текот на ноќта и ја фрлија во Атлантскиот океан. Снимките објавени...

Германија: По жестоките критики, канцеларката Меркел почна да носи заштитна маска !

Германската канцеларка Ангела Меркел започна да носи заштитна маска во јавноста, откако таа беше мета на критики поради тоа што не...