„Манчестер Јунајтед“ спремен да го продаде Погба, но за тоа бара 200 милиона фунти ?!

Манчестер Јунајтед е подготвен да се раздели со Пол Погба, но тимот сака да го продаде Французинот за колосални 200 милиони фунти, тврди британското издание „Сан“.

0
146

Како што е познато, францускиот фудбалер е во многу остар конфликт со својот тренер Жозе Мурињо и тоа дури се виде од видео клип, кој беше снимен на еден од последните тренинзи на тимот, на кој се виде како меѓу двајцата има голема нетрпеливост.

Самиот играч исто така сака да го напушти тимот и кандидатите за неговиот потпис не се малку.Барселона и Јувентус се потенцијалните купувачи на францускиот replica watches UK репрезентативец, но секој тим кој го сака во своите редови, ќе треба да ја извади горенаведената бројка.

Во спротивен случај, Погба нема да биде продаден и ќе остане на „Олд Трафорд“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here