Меморијалниот турнир „Ѓорѓи Стојков – Пивка“ на 23-ти септември

0
88

Голманот кој остави длабока трага во штипскиот фудбал, Ѓорѓи Стојков – Пивка, и годинава ќе го добие меморијалниот турнир во негова чест, кој веќе традиционално го организира футсал клубот Мал Ајакс.

Меморијалниот турнир ќе се одржи на 23-ти септември во Спортскиот Центар Џексон во Штип, а учество ќе земат генерациите 2009-2011 од клубовите Брегалница, Мал Ајакс, Постолов-Пандев и Марек од соседна Бугарија, а годинава мал фудбал ќе заиграат и девојчињата од фудбалските школи на Мак Ајакс и Тиверија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here