Младинците на УГД Студент победници на меѓународниот турнир во Скопје

0
27

Младинската машка одбојкарска екипа на УГД Студент е победник на Меѓународниот одбојкарски младински турнир, чиј домаќин беше Скопје.

Првата позиција штипјани ја заработија во конкуренција на силниот Јанта Волеј, кој заврши втор на турнир, а третата позиција му припадна на српскиот одбојкарски клуб Врање.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here