Home Убавина и Здравје Морате да го пиете редовно: Oвој напиток штити од многу болести

Морате да го пиете редовно: Oвој напиток штити од многу болести

Еден од најпознатите германски доктори Макс Герсон е еден од најпознатите експерти во областа на нутреиционисти. Тој уште пред 80 години утврдил дека токсините во телото се главен проблем за појава на сериозни болести па дури и рак. Герсон советувал дека токсините мора да се исфрлат и оти за тоа има специјален напиток.

Еве го рецептот

Еден корен целер

Еден морков

Една главица лук

Една главица праз

600 грама домати

400 грама компири

Сите намирници се ставаат  во тенџере со вода и се варат. Супата се јаде топла но може и да се чува во фрижидер неколку денови.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

УГД: Научен симпозиум „Дерматологија 2020“

На Штипскиот универзитет по вторпат се одржа научен симпозиум „Дерматологија 2020“ на кој беа презентирани научни трудови на професори од Македонија,...

Штипски „Исар“ работи и штеди. Директорот посочи сериозни инвестиции и позитивна сметка

Штипски „Исар“ работи, но и штеди. Директорот Живко Тасев, денес се пофали со сериозни инвестиции, но и позитивен буџет. Во последните две години,...

Пробацијата ќе ги намали затворските проблеми

Пробацијата ќе ја намали пренатрупаноста во затворите и затворските трошоци. Станува збор за можност која им се дава на осудениците –...

Славјанка Петровска од Штип најави крај на пасошката криза.

Заменик министерката во МВР Славјанка Петровска денес од Штип најави крај на пасошката криза. Редиците и нервозите ке ги снема во почетокот...

120.000 работници имаат поголеми придонеси со помош на Државата

Субвенционирањето на придонесите за работниците до 100 евра, од страна на државата, на околу 120.000 работници им овозможи поголема пензиска основица: „Работници и...