Home Регион Нелегален превозник му го скршил носот на инспектор на граничниот премин во...

Нелегален превозник му го скршил носот на инспектор на граничниот премин во Делчево

Нелегален превозник му го скршил носот на инспектор на граничниот премин во Делчево. Инцидентот се случил откако инспекторот се обидел да го легитимира превозникот, на што овој се спротиставил, но и физички го нападнал.

Според информации на ТВ Стар, инспекторот завршил со сериозни повреди на лицето и скршеница на носот.

Инцифентот го соопштуваат и од МВР, од каде информираат:

„ На Граничен премин „Делчево“ од слобода бил лишен Д.Г.(58) од с.Звегор, делчевско, затоа што физички нападнал инспектор од Државниот инспекторат за патен сообраќај и транспорт, при обид да изврши преглед и контрола на патничко возило „опел“ со бугарски национални ознаки, кое тој го управувал. Д.Г. бил приведен во Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор Делчево “, информираат од Полицијата.

Осуда за инцидентот пристигна и од Здружението на превозници во патниот сообраќај „Транспорт Легис“ :

„Најостро го оседува нападот на инспекторот од страна на див превозник и апелираме до надлежните да ги превезамат соодветните мерки и дополнително бараме да се стави ред“  изјави Јован Матеничарски, прет. на Здруж. на  превозници во патниот сообраќај

Во моментов се работи на целосно документирање на случајот , по што е најавена и соодветна пријава. Инаку, ова не е прв инцидент на граничниот премин Делчево во кои учесници се возачи кои нелегално вршат транспорт на патници.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

За пет месеци од обичен грип, во САД починале 16.000 лица а заразени се над 29 милиона !

Најмалку 105 деца починаа од грип во оваа сезона, покажуваат податоците објавени од страна на американскиот Центар за контрола и ...

ВИДЕО: Илјадници маршираа во Лондон за слобода на Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Илјадници луѓе во Лондон, маршираа за ослободување на Џулијан Асанж. Тие протестираа за да извршат притисок врз британската влада да одбие...

ФОТО/ВИДЕО: Први снимки од новиот костим на Бетмен, додека се снимаше во Глазгов !

Бетмен се спушти во Глазгов со целосен оклоп во црно додека во саботата снимаа сцени со брза бркање на мотор.

„Пријатели“ се враќаат на телевизија – Секој од актерите побогат за 3 милиони евра !

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од...