Home Штип Нова премиера на Штипскиот театар

Нова премиера на Штипскиот театар

Утре во Народниот театар Штип, со почеток во 20ч, премиерно ќе биде прикажана класичната комедија ЈЗУ „Европа“

„Зошто Комедија?Имавме голема потреба од комедија драга публико,бидејќи последните години се работеа, не се тоа лоши претстави , но посакавме класична комедија која што ќе го држи овој балкански простор и сите овие случувања,превирања и глупости така да се изразам,кој ќе бидат на некој начин прикажани преку некои два лика кои се моткаат овде“ изјави Владимир Тулиев ,актер

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

За пет месеци од обичен грип, во САД починале 16.000 лица а заразени се над 29 милиона !

Најмалку 105 деца починаа од грип во оваа сезона, покажуваат податоците објавени од страна на американскиот Центар за контрола и ...

ВИДЕО: Илјадници маршираа во Лондон за слобода на Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Илјадници луѓе во Лондон, маршираа за ослободување на Џулијан Асанж. Тие протестираа за да извршат притисок врз британската влада да одбие...

ФОТО/ВИДЕО: Први снимки од новиот костим на Бетмен, додека се снимаше во Глазгов !

Бетмен се спушти во Глазгов со целосен оклоп во црно додека во саботата снимаа сцени со брза бркање на мотор.

„Пријатели“ се враќаат на телевизија – Секој од актерите побогат за 3 милиони евра !

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од...