Ново засилување во Осогово

0
217

Во пресрет на новата сезона во Третата Лига Исток, екипата на ГФК Осогово се засили со уште еден фудбалер.

Кон клубот пристапи младиот 19-годишен Христијан Каралиоски кој доаѓа од екипата на Победа Прилеп каде што ги мина сите младински категории на прволигашот.

Каралиоски игра на крилните позиции.

Ова е второ засилување за „жолто-сините“ во овој трансфер период откако претходно кон клубот пристапи голманот Ѓорѓи Јованоски кој исто така дојде од Победа.

https://www.youtube.com/watch?v=ItpEG2CjvxM&feature=youtu.be

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here