Од полноќ поскапуваат горивата

623

Нови, повиско цени добиваат горивата од ноќеска на полноќ. Поскапувањата се вижат од половина до еден денар.
Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 67,50 ден/лит; ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 70,00 , ЕУРОДИЗЕЛ за 62,50, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе изнесува 51,50 ден/лит.