Осогово ремизираше против Борец

0
159

Кочанскиот третолигаш Осогово го одигра четвртиот пријателски меч летово, овојпат против екипата на Борец. Тоше Манов стрелаше за водство на Осогово во 32-рата минута од мечот, а израмнувачкиот гол дојде во 53-тата минута.

Осогово е меѓу фаворитите во Третата лига Исток за враќање во втората лига, а фаворитскиот статус го потврди со последните три меча, во кои славеше над Детонит и Малеш со по 2:0, а постигна гол и против прволигашот Силекс на приајтелски натпревар во Кратово.

https://www.youtube.com/watch?v=zOxCB9csaqw&feature=youtu.be

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here