Охридски бизнисмен уапсен заради фалсификување на американски визи !

0
168

Охридски бизнисмен бил уапсен во полициска акција против фалсификатори на пасоши и визи во Охрид.

Според неофицијални информации, четворица се уапсени, а еден од осомничените е во бегство. Од уапсените се одземени материјали поврзани со кривичното дело, како и автомобил „мерцедес“ на бизнисменто.Извршени се претреси и во охридското село Велгожда.

Официјални информации и детали за акцијата од МВР се најавени за утре. неофицијално, групата фалсификувала патни исправи и визи за Америка и Канада.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here