Павлов го заврши настапот на Карате 1 Премиер лигата

455

Најдобриот македонски каратист, штипјанецот Емил Павлов е поразен во второто коло од Премиер лигата во Дубаи.Во првото коло тој се соочи со Казахстанец против кого извојуваше победа, но во второто коло загуби од репрезентативец на Романија минимално со 1-0, во наредното коло Романецот загуби и со тоа шансите за подобар пласман на Павлов завршија.