Пораз за Кит Го на последната контролка во Анталија

446

Фудбалерите на Кит Го се поразени на вчерашниот последен натпревар во Анталија од  грузиски Зугдиди со резултат 1-2.Единствениот погодок за пехчевци го постигна  младинскиот репрезентативец Анџело Николовски.

Со овој натпревар завршија подготовките во Турција за екипата на Кит Го.