Home Популарно Почина штипјанецот кој беше притворен поради арсеналот оружје

Почина штипјанецот кој беше притворен поради арсеналот оружје

На Клиниката во Скопје почина 44- годишниот М.Б.  од Штип, кој од полицијата на 04 јануари беше притворен, поради пронајдениот арсернал на оружје во неговиот дом.

М.Б. беше во притвор во Куманово каде помина 13 дена , по што на  17 јануари доби срцев удар и по два дена поминати во кома почина.

Веројатно важно во идниот период ќе биде тоа што и покрај тоа што имал 6 бај паса бил оставен во притвор , а потребната терапија му ја доставувале адвокатите и најблиските.

Два дена по смртта се испоставило дека терапијата тој не ја применувал. Информациите се контрадикторни, зашто според едни тој терапијата не ја примал, а  според други таа воопшто и  не му била доставена.

Што е вистина, веројатно ќе утврдува Судот, зашто семејството најавува покренување на тужба против надлежните.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Задушница пред Прочка. Денес живите се сеќаваа на мртвите

Една недела пред прочка е ден посветен на мртвите. Денес христијаните ја одбележаа задушница. „Како секаде така и овде...

Пехчево: Робово и Умлена ќе добијат нови улици

Општината Пехчево ќе ја уредува патната инфраструктура во селата Робово и Умлена. За таа цел веќе потпиша договор со фирмата изведувач. Од...

Американските разузнавачи немаат докази дека Русија ќе се меша во изборите за претседател !

Новинарката на „Си-би-ес“ Кетрин Хериџ откри дали американските разузнавачи обезбедиле докази за наводното мешање на Русија на престојните претседателските избори...

Чави нема да биде тренер на „Барелона“ – Газдите ги одбиле сите услови кои ги поставил !

Чави, легендата на Барселона, минатиот месец се спомнуваше како можен кандидат за тренерската позиција во Барселона, која остана празна по отказот што...

ВИДЕО: Наскоро ќе биде пуштен најдолгиот тунел под Алпите вредени над 11 милијарди долари !

Градежните работи на илјадници метри долгата брза железница под швајцарските Алпи се при крај, а во срцето на овој дел е најдолгиот...