По заканите врз вработените, привден градоначалникот на Демир Хисар !

0
200

Марјанче Стојановски, градоначалникот на Општина Демир Хисар, вечерва е приведен на информативен разговор во полиција.

Причина за тоа е видеото кое беше објавено од некои портали, на кое се слуша како тој им се заканува пред децата во една градинка, на вработените со зборовите:

„Заборавате дека во МВР работев, заборавате дека ги слушам сите телефонски јавувања“, им вели тој на вработените во училиштето, кои велат дека со денови им врши притисок и добиваат закани од општината за нивни разместувања или отпуштања од работе, во пресрет на референдумот на 30-ти септември.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here