Home Штип По неколку децении се реконструира тротоарот на улицата Енгелсова во населбата...

По неколку децении се реконструира тротоарот на улицата Енгелсова во населбата „8-ми Ноември“

По неколку децении се реконструира тротоарот на улицата Енгелсова во населбата Осми Ноември. Новата бехатон подлога е добра основа за поголема безбедност на граѓаните…
„Се работи за тротоар од 1025 метри квадратни корисна површина. Се однесува за едната страна на улицата Енгелсова, на тротоарот чија бетонска подлога по повцеќе децениска употреба е тотално оштетена. Вредноста на овој зафат е1.6 мил. денари, пари на општината“, изјави Благој Бочварски – градоначалник на о. Штип
Интензивирањето на активностите за решавање на инсфраструктурните проблеми на граѓаните продолжуваат со несмалено темпо
„Овој период, верувам дека ќе не послужи времето, и затоа ќе дадеме максимален придонес во насока на подобрување на условите за пристѕоен живот на граѓаните, не само од оваа, но и од останатите градски и пригардски населби во општината“, оцени Бочварски
Реконструкцијата на тротоарот на Енгелсова ќе биде готова за две недели, најави изведувачот, ЈП Стипион.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

ХДЗ победник на парламентарните избори во Хрватска !

Убедлива победа на ХДЗ во однос на СДП, покажуваат излезните анкети по затворање на избирачките места во Хрватска чии граѓани денеска гласаа ...

Скопје: Украдени над еден милион евра во различни валути од куќа !

На 04.07.2020 во 22,10 часот во СВР Скопје, Ш.И.(58) од Скопје пријавил дека во период од 19,30 до 21,45 часот во...

Србите нема каде да одат на одмор…Грција од утре ги затвора границите за нив !

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за државјаните на Србија, потврди за Н1, српскиот министер Расим Љаиќ. Одлуката...

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...